دانلود فیلم جدید , دانلود رایگان فیلم و سریال جدید با لینک مستقیم

روز مووی | دانلود رایگان فیلم و سریال جدید نخل طلا به سوئدی‌ها رسید؛ گزارش اختتامیه جشنواره فیلم کن | روز مووی | دانلود رایگان فیلم و سریال جدید
 • نخل طلا به سوئدی‌ها رسید؛ گزارش اختتامیه جشنواره فیلم کن
  بازدید: 242
 • نخل طلا به سوئدی‌ها رسید

  یکشنبه شب مراسم اختتامیه‌ی جشنواره‌ی فیلم کن با اجرای مونیکا بلوچی برگزار شد و هیئت داوران، برندگان جوایز به ویژه برنده‌ی نخل طلایی جشنواره را معرفی کردند.

  هفتادمین جشنواره‌ی فیلم کن از بیست‌وهفتم اردیبهشت میزبان بزرگان سینمای جهان بود و امسال نیز همانند سال‌های گذشته نام چهره‌های شاخصی چون میشائیل هانکه، میشائیل آزاناویسیوس، سوفیا کوپولا، تاد هاینس، فاتح آکین و آندری زویاگینتسف در بخش اصلی جشنواره دیده می‌شد.

  در این میان روبن اوستلوند سوئدی برای فیلم “مربع” افتخار کسب نخل طلایی را بدست آورد. پیش از این اوستلوند در سال ۲۰۱۴ برای فیلم “توریست” برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم بخش نگاه نو جشنواره کن شده بود. گفتنی است این نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم است که یک کارگردان سوئدی به این افتخار می‌رسد.

  همچنین جایزه‌ی بهترین فیلم بخش “نوعی نگاه” جشنواره به “لِرد”، هفتمین فیلم بلند محمد رسول‌اُف کارگردان ایرانی رسید. رسول‌اُف پیش از این نیز در سال ۲۰۱۱ برای “به امید دیدار” و ۲۰۱۳ برای “دست‌نوشته‌ها نمی‌سوزند” نامزد این جایزه شده بود.

  جایزه‌ی بزرگ جشنواره که مهمترین عنوان پس از نخل طلا به شمار می‌رود به رابین کامپیلو برای فیلم “۱۲۰ تپش در دقیقه” رسید که تعدادی از منتقدین آن را شایسته‌ی نخل طلایی می‌دانستند.

  جایزه‌ی بهترین کارگردانی را سوفیا کوپولا برای فیلم “فریب خورده” به خانه برد. فرزند فرانسیس فورد کوپولا پیش‌از این جایزه‌ی شیر طلایی ونیز را برای فیلم “جایی” دریافت کرده بود و جایزه‌ی اسکار بهترین فیلمنامه برای “گمشده در ترجمه” و نامزدی نخل طلای کن را برای “ماری آنتوانت” در کارنامه‌ی خود دارد.

  دایان کروگر جایزه‌ی بهترین بازیگر زن را برای بازی در “محو شدگی” ساخته‌ی فاتح آکین و خواکین فنیکس جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد را برای نقش‌آفرینی در “تو واقعا اینجا نبودی” اثر لین رامسی بدست آوردند. گفتنی است جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد سال گذشته به شهاب حسینی رسیده بود.

  جایزه‌ی بهترین فیلمنامه که سال گذشته به اصغر فرهادی رسیده بود، امسال بصورت مشترک به یورگن لانتیموس برای “کشتن آهوی مقدس” و لین رامسی برای “تو واقعا اینجا نبودی” رسید.

  فیلم “بی عشق” به کارگردانی آندری زویاگینتسف نیز که یکی دیگر از شانس‌های اصلی نخل طلایی جشنواره به حساب می‌آمد تنها با جایزه‌ی ویژه‌ی هیئت داوران جشنواره را ترک کرد.

  و اما جایزه‌ی ویژه‌ای که به مناسبت هفتادمین دوره‌ی برگزاری جشنواره تدارک دیده شده بود به نیکل کیدمن اهدا شد. کیدمن در دو فیلم “فریب خورده” و “کشتن آهوی مقدس” که در بخش اصلی جشنواره حاضر بودند نقش‌آفرینی کرده بود.

  پدرو آلمادووار، کارگردان نامی اسپانیایی سردبیر داوران این دوره از جشنواره بود و جسیکا چستین بازیگر آمریکایی در کنار فن بینگ‌بینگ، مارن آده، اگنس ژوئی، گابریل یارد، پارک چان‌ووک، پائولو سورنتینو و ویل اسمیت او را در هیئت داوران همراهی می‌کردند.

 • تاریخ ارسال خبر: ۱۲ خرداد ۱۳۹۶

ارسال دیدگاه