دانلود فیلم جدید , دانلود رایگان فیلم و سریال جدید با لینک مستقیم

روز مووی | دانلود رایگان فیلم و سریال جدید دستاورد جدید «جیمز کامرون»؛ تماشای «آواتار2» به صورت سه بعدی بدون نیاز به عینک | روز مووی | دانلود رایگان فیلم و سریال جدید
 • دستاورد جدید «جیمز کامرون»؛ تماشای «آواتار۲» به صورت سه بعدی بدون نیاز به عینک
  بازدید: 73
 • عنوان «آواتار» و کارگردان آن یعنی «جیمز کامرون» از جمله شناخته شده ترین های سینما به شمار می روند. فیلم آواتار در سال ۲۰۰۹ با اکران خود انقلابی در ژانر علمی تخیلی پدید آورد. انقلابی که بخش عمده ای از آن مربوط به نبوغ و نوآوری های تیم سازنده ی آن و به ویژه جیمز کامرون بود. این فیلم که با بودجه ی ۲۳۷ میلیون دلاری ساخته شده بود در انتها توانست به ۲میلیارد و ۷۸۸میلیون دلار دست یابد. فروش عظیمی که مشابه آن برای عنوان دیگر جیمز کامرون یعنی «تایتانیک» نیز اتفاق افتاده بود. حال بعد از گذشت چند سال از اکران فیلم نخست، همگان منتظر دومین فیلم از این مجموعه هستند. آواتار ۲ که قرار است در ادامه ی نسخه ی دوم ساخته شود، در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰ اکران خواهد شد.

  همگان منتظر آن بودند تا ببینند جیمز کامرون این بار چه بر سر تکنولوژی خواهد آورد و امروز خبر مربوط به اتفاق جدیدی که قرار است در صنعت سینما به وقوع بپیوندد در رسانه های سینمایی منتشر شد. جیمز کامرون و تیم سازنده ی «آواتار ۲» موفق شده اند تا به تکنولوژی جدیدی دست یابند که به وسیله ی آن دیگر نیازی به استفاده از عینک برای تماشای سه بعدی فیلم نخواهد بود. جیمز کامرون همواره به عنوان یکی از پرچم داران نبوغ و نوآوری در سینما مورد تحسین و تمجید قرار گرفته است. موفقیت بسیاری از آثار کلاسیک و پر فروش سینمای عصر حاضر تا حد بسیاری تحت تاثیر این کارگردان بوده است.حدود هشت سال از نسخه ی اول آواتار می گذرد و نوبت به ثبت رکوردی جدید برای جیمز کامرون فرا رسیده است. او قرار است طبق برنامه، ۴ فیلم دیگر به عنوان اول این مجموعه اضافه کند. او قول داده که آواتار ۲  از مرز های امروزی تکنولوژی ۳ بعدی پا فراتر خواهد گذاشت.

  طبق اخباری که توسط پایگاه خبری «Inquisitir» منتشر شده، کمپانی جیمز کامرون یعنی «Lightstorm Entertainment» با استودیوی همکار خود یعنی «Chritie Digital» بر روی چهار نسخه ی بعدی فیلم آواتار کار می کنند و تمام پروسه ی تولید این چهار فیلم بر مبنای تکنیک های ۳بعدی سازی می باشد. این دو استودیو با استفاده از تکنولوژی RGB جدید خود که از لیزرهای بسیار مدرن بهره می برد توانسته اند به مرحله ای برسند که در آن برای تماشای فیلم سه بعدی دیگر نیازی به عینک مخصوص آن نیست. این تکنولوژی از ۶۰هزار لومن(واحد اندازه گیری شار نوری) استفاده می کند که به وسیله ی آن می توان تصاویری شفاف با وضوح و نرخ فریم بسیار بالا تولید نمود. کیفیت تصویر خروجی با استفاده از این تکنولوژی از هر آن چه تاکنون در تاریخ سینما به نمایش در آمده بهتر خواهد بود. جزئیات بیشتری در مورد چگونگی عملکرد این تکنولوژی جدید جیمز کامرون در دسترس نیست اما چیزی که تائید شده این است که دیگر برای تماشای فیلم های سه بعدی نیازی به عینک نخواهد بود.

  تولید فیلم مذکور از سپتامبر سال پیش آغاز شده و آن طور که به نظر می رسد باید در آینده ی نزدیک منتظر پخش اخبار بیشتری در رابطه با فیلم یا تکنولوژی مذکور باشیم و باید دید که کارگردان های دیگر چگونه از آن در فیلم های خود استفاده می کنند.

  تاریخ اکران نسخه های بعدی مجموعه آواتار را در زیر مشاهده می کنید :

  آواتار ۲ : هجدهم دسامبر ۲۰۲۰

  آواتار ۳ : هفدهم دسامبر ۲۰۲۱

  آواتار ۴: بیستم دسامبر ۲۰۲۴

  آواتار ۵ : نوزدهم دسامبر ۲۰۲۵

 • تاریخ ارسال خبر: ۸ تیر ۱۳۹۶

ارسال دیدگاه